Taking too long? Close loading screen.
به وبسایت مرکز تخصصی طب کار ایمن طب اروند خوش آمدید

برگزاری کارگاه آموزشی در بیمارستان ولی عصر خرمشهر سال ۱۳۹۷

کارگاه مواجهه و آشنایی با عوامل زیان آور محیط و بیماریهای شغلی در بیمارستان ولی عصر خرمشهر برگزار شد.

 

 

مخاطرات شغلی از عمده ترین مشکلات بهداشت شغلی می باشند که می توانند به عنوان یک ماده یا وضعیتی باشند که باعث حوادث یا بیماری و یا مستعد کننده بروز خطر برای افراد در محیط کار باشند بر اساس قانون بهداشت و ایمنی شغلی، بیماری شغلی به عنوان یک بیماری است که در محل کار ناشی از قرار گرفتن در معرض هریک از مخاطرات فیزیکی، شیمیایی و یا عامل بیولوژیکی ایجاد شده، به طوریکه مکانیسم های فیزیولوژیکی طبیعی آسیب دیده اند و سلامت فرد شاغل دچار اختلال شده است.
سیستم های بهداشتی و درمانی مانند دیگر محیط های کاری پرخطر در معرض عوامل خطرناکی قرار دارند. مخاطرات شغلی با ایجاد آسیب های شغلی می توانند بر عملکرد پرسنل تاثیر گذاشته و زندگی افراد شاغل در این محیط ها را به خطر اندازند.
بیشترین مخاطرات شغلی در کارکنان بیمارستان مرتبط با مخاطرات روحی و روانی می باشد و مخاطرات بیولوژیکی، ارگونومیکی، مرتبط با ایمنی، شیمیایی و فیزیکی در رده های بعدی قرار دارند. بیشترین مخاطره شغلی مربوط به پزشکان متخصص ارتوپدی و کمترین مخاطره شغلی مرتبط با کارکنان واحد آمار بیمارستان می باشد.
کارکنان یک بیمارستان همواره در معرض مخاطرات شغلی بالقوه ای قرار دارند و در شرایط آسیب پذیری فعالیت می کنند که این می تواند تاثیر منفی بر سلامت جسم و ذهن کارکنان این محیط ها داشته باشد. مخاطرات روحی و روانی در راس هرم مخاطرات شغلی برای کارکنان وجود دارند.

 

مرکز تخصصی طب کار ایمن طب اروند به عنوان اولین و تنهاترین مرکز تخصصی طب کار در شهرستان خرمشهر همواره آمادگی خود را جهت برگزاری و مشارکت در کنفرانسها، جلسات توجیهی و کارگاههای آموزشی مرتبط با بیماریها و مخاطرات محیط شغلی در شرکتها، اداره ها و سیستم های بهداشتی و درمانی مانند بیمارستانها اعلام نموده و در این زمینه آماده همکاری به صورت رایگان می باشد. به این استناد کارگاه مواجهه و آشنایی با عوامل زیان آور محیط و بیماریهای شغلی در بیمارستان ولی عصر خرمشهر با سخنرانی آقای دکتر فرهاد شفیع آبادی متخصص طب کار و مسئول فنی مرکز تخصصی طب کار ایمن طب اروند در مورخ: ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ برگزار شد.
در این جلسه آموزشی مروری بر انواع عوامل آسیب رسان در محیط های بیمارستانی و کلیات بیماری های شغلی رایج در کارکنان بیمارستان توسط آقای دکتر فرهاد شفیع آبادی توضیح داده شد که با استقبال کارکنان و مدیران بیمارستان قرار گرفت.
 

تصاویر

۰ ۰ رأی
Article Rating
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 Comments
بازخوردها
مشاهده همه دیدگاهها