Taking too long? Close loading screen.
به وبسایت مرکز تخصصی طب کار ایمن طب اروند خوش آمدید

مشارکت مرکز تخصصی طب کار ایمن طب اروند در بسیج ملی کنترل فشار خون

بسیج ملی کنترل فشار خون

مشارکت مرکز تخصصی طب کار ایمن طب اروند در بسیج ملی کنترل فشار خون

 

مشارکت مرکز تخصصی طب کار ایمن طب اروند در بسیج ملی کنترل فشار خون

 

با توجه به اینکه روز ۲۷ اردیبهشت ماه، با عنوان روز جهانی فشار خون نامگذاری شده است، بسیج همگانی فشار خون نیز در این تاریخ در سراسر کشور آغاز شده و ۶ تا ۸ هفته تداوم خواهد داشت و تمام هموطنان از روستا تا شهر غربالگری خواهند شد. این اقدام در محل تجمعات مردم از جمله سازمان های دولتی و غیر دولتی، مساجد، اماکن عمومی، ادارات، کارخانجات و سایر محل ها، عملیاتی خواهد شد.

 

مرکز تخصصی طب کار ایمن طب اروند در راستای انجام تعهدات و التزامات اخلاقی آمادگی خود را جهت مشارکت در اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون در محدوده دانشکده علوم پزشکی آبادان اعلام نموده و در گام نخست از پانزدهم خردادماه شروع به اندازه گیری فشارخون تمامی مراجعین مرکز واجد شرایط اعم از کارکنان سازمانها یا سایر مردم آزاد و ثبت رایگان داده ها در سامانه بسیج ملی کنترل فشار خون نموده است.

 

کلیه هموطنان عزیزان  می توانند پس از مطالعه نکات زیر ، جهت ثبت اینترنتی  فشار خون خود به سامانه بسیج ملی کنترل فشارخون مراجعه فرمایید:
افراد واجد شرایط شرکت در بسیج ملی کنترل فشارخون بالا
۱. افراد ۳۰ سال و بالاتر
۲. زنان باردار و بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی: در همه گروه های سنی

 

راهنمای اندازه گیری فشارخون
در ابتدا فشارخون خود را با استفاده از دستگاه فشارسنج توسط یکی از نزدیکان یا با استفاده از فشارسنج دیجیتالی توسط خودتان طبق راهنمای زیر اندازه گیری و نتایج آن را به تفکیک میزان فشارخون سیستول و دیاستول و بر حسب میلی متر جیوه با دقت ۳ رقم یادداشت کنید.
۳۰ دقیقه قبل از اندازه گیری از خوردن، آشامیدن، ورزش کردن و یا سیگار کشیدن خودداری نمائید.
قبل از اندازه گیری در حدود ۵ دقیقه استراحت نمائید.
در حین اندازه گیری از حرکت دادن دست، حرف زدن، تکان خوردن و یا جابجا کردن دستگاه خودداری نمائید.
کاف را به دور بازو بطوریکه لبه پایینی آن ۱ تا ۲ سانتی متر بالاتر از مفصل آرنج باشد به دور بازوی خود محکم کنید. کاف باید بطور کامل و مناسب به دور بازو پیچیده شده باشد بطوریکه قادر باشید یک انگشت خود را بین کاف و بازو قرار دهید. در حالیکه نشسته اید کف دست خود را به سمت بالا و به طرف خود روی یک سطح صاف قرار دهید. کاف می بایست در راستای قلب قرار گیرد.
 
برای ورود و ثبت اینترنتی فشار خون خود از طریق لینک ذیل اقدام فرمائید.

 

سامانه بسیج ملی کنترل فشار خون
 
۰ ۰ رأی
Article Rating
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 Comments
بازخوردها
مشاهده همه دیدگاهها