Taking too long? Close loading screen.
به وبسایت مرکز تخصصی طب کار ایمن طب اروند خوش آمدید

شرکت پرسی ایران گاز منطقه آبادان

تاریخچه ای کوتاه از پرسی ایران گاز

یکی از رویدادهای پراهمیت در صنعت گازمایع ادغام ۲ شرکت بزرگ و پرسابقه پرسی و ایران گاز و تشکیل شرکت بزرگتر و پر توان تر پرسی ایران گاز است. یکی از هدف های این ادغام که بر اساس تصمیم مجمع عمومی فوق العاده درتاریخ ۱/۴/۱۳۸۷ صورت گرفت و بنا بر آمار و ارقام موجود دستاوردهای مثبت و پراهمیتی را به دنبال داشته است، حداکثر بهره برداری از ظرفیت های بدون استفاده فراوانی بود که در دو شرکت یاد شده وجود داشت.
با این ادغام، امکان فروش اموال مازاد بر مصرف و خرید کالاهای دیگر مورد نیاز و همچنین ارائه خدمات بهتر و مطلوبتر به مشتریان شرکت در سطح کشور، فراهم آمد.

 

شرکت های تشکیل دهنده پرسی ایران گاز در قبل از ادغام عبارت بودند از:
شرکت ایران گاز
شرکت ایران گاز که‌ در تاریخ هجدهم اردیبهشت ۱۳۳۷ به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شده و طی شماره ۶۰۹۹ مورخ بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۳۷ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده بود، دارای ۲۴ شرکت فرعی در نقاط مختلف کشور بوده و مرکز اصلی آن درتهران خیابان شهید سپهبدقرنی ـ خیابان برادران شهیدشــاداب پلاک ۵ قرار داشت.
شرکت پخش گاز ایران پرسی گاز
شرکت پرسی گاز نیز در تاریخ ۱۸ شهریورماه ۱۳۳۸ به صورت “سهامی خاص” تحت شماره ۶۸۷۷ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی در تهران به ثبت رسید و مرکز اصلــی آن درخیابان قائم مقام فراهانی، روبروی خیابان جم، نبش کوچه فریور پلاک ۱/۹۰ قرار داشت. این شرکت دارای ۱۷ شرکت فرعی و ۱۰ منطقه وابسته در نقاط مختلف کشور بوده که ۲۰ منطقه از مناطق آن دراجرای مصوبات صاحبان سهام تا قبل از تشکیل شرکت پرسی ایران گاز با ۱۴ شرکت از شرکتهای فرعی ایران گاز، هم افزا شدند.

 

در حال حاضر
در حال حاضر شرکت پرسی ایران گاز (سهامی خاص) به عنوان بزرگترین شرکت توزیع کننده گازمایع در ایران با برداشت ماهانه ۷۰ هزارتن گازمایع از مبادی پالایشگاه و حمل به محل های مصرف، دارای ۵۲ درصد بازار مصرف و بیش از ۲۰ میلیون مصرف کننده است و ضمن عرضه گازمایع صنعتی، تجاری و خانگی در اوزان مختلف به صورت مظروف و غیر مظروف، همچنین تأمین گاز مورد نیاز صنایع کاشی و سرامیک، چینی سازی، بیمارستان ها، رستوران ها، پادگان ها، دامداری ها، مرغداری ها و … در طی بیش از نیم قرن کوشیده است با ارتقاء کیفی عرضه خدمات به مصرف کنندگان در راستای تحقق اصل مشتری مداری، موجبات رضایتمندی آنان را فراهم نماید. در این راستا ایجاد دفاتر خدمات مشترکین و سرویس پاسخگویی شبانه روزی به مصرف کنندگان، توزیع سیلندر ۱۱ کیلویی گازمایع با شیر سیلندر پلمپ شده به منظور جلب اطمینان مصرف کننده در انجام تست های لازم ایمنی بر روی سیلندر، بازسازی و ایمن سازی سالانه صد ها هزار سیلندر ۱۱ کیلویی گازمایع و انهدام هزاران سیلندر و شیر سیلندر فرسوده از بارز ترین فعالیت های این شرکت به حساب می آید.
موضوع فعالیت شرکت پرسی ایران گاز (سهامی خاص) و شرکتهای فرعی آن عمدتا” در زمینه های عملیات، بازرگانی، صنعتی، خدماتی مرتبط باگازمایع وفرآورده های گازی، همچنین تولید و تعمیر انواع سیلندر گاز می باشد.
ضمناً شرکت پرسی ایران گاز (سهامی خاص) دارای دوکارخانه تولید و تعمیر سیلندر در تهران و قزوین بوده و در سال بیش از ۲۵۰ هزار عدد سیلندر نو تولید می کنند و نزدیک به ۵۰۰ هزار عدد سیلندر گازمایع را تعمیر می نمایند. همچنین سه کارخانه تعمیر سیلندر در شهرهای تبریز، شیراز و مشهد نیز راه اندازی شده و برابر استاندارد های لازم اقدام به تعمیر سیلندر با ظرفیت سالانه مجموعا ۳۰۰ هزار سیلند می نمایند.
شرکت پشتیبانی و خدمات مهندسی یکی دیگر از شرکت های پرسی ایران گاز است که در راستای اهداف شرکت، با ارائه راهکارها و طرح های فنی و اطلاعاتی در مسیر اتکای به صنایع داخلی، قطعات مورد نیاز خود و صنایع گاز را در داخل کشور و به دست صنعتگران ایرانی به تولید انبوه رسانده و به شکوفایی بخشی از صنایع میهن عزیزمان همت گماشته است.

 

آدرس دفتر مرکزی:
خیابان شهید سپهبد قرنی، خیابان شاداب غربی، پلاک ۹، ساختمان پرسی ایران گاز
پست الکترونیکی: info@persiirangas.ir
وبسایت : http://www.persiirangas.ir
تلفن: ۰۲۱۸۸۹۰۰۱۴۱
۰ ۰ رأی
Article Rating
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 Comments
بازخوردها
مشاهده همه دیدگاهها