Taking too long? Close loading screen.
به وبسایت مرکز تخصصی طب کار ایمن طب اروند خوش آمدید

صنایع دریایی شهید موسوی خرمشهر

صنایع دریایی شهید موسوی خرمشهر

این مجتمع بعنوان اولین پایگاه نیروی دریایی ایران دارای قدمت ۹۰ ساله در صنعت دریایی کشور است و پس از انقلاب اسلامی تا سال ۱۳۸۳ متروکه بوده و در این سال با فعالیت‏های نظامی مجددا شروع به کار کرده است.

 

هم اکنون به دلیل تعدد کشتی‏های در حال ساخت، این مجتمع مشهور به جنگل فولاد ایران است. از جمله فعالیت‏های این مجتمع می‏توان به ساخت و تعمیر کشتی در حوزه تجاری و نظامی و اوراق کردن کشتی‏های فرسوده اشاره کرد.

 

مجتمع صنایع دریایی شهید موسوی در آغاز به کار مجدد خود طراحی و ساخت ۴۰ فروند شناور لندینگ‏کرافت را به عهده گرفته که تاکنون ۳۶ فروند را به مالک تحویل داده است و در حال حاضر نیز این مجتمع مشغول به انجام کارهایی نهایی جهت تحویل دادن لندینگ‏کرافت میکائیل است.

 

مجتمع صنایع دریایی شهید موسوی دارای تجهیزات شات‏بلاست و سندبلاست جهت زنگ‏زدایی ورق‏های فولادی است. همچنین این مجتمع از کیسه‏های هوا جهت از آب گیری، به آب اندازی و بالا بردن کشتی استفاده می‏کند. این مجتمع موفق به از آبگیری شناور ۲۵۰۰ تن با استفاده از کیسه‏های هوا شده است. حوضچه سنتی از آبگیری و به آب‏اندازی از دیگر امکانات این مجتمع جهت تعمیر کشتی است.

 

با انجام تعمیرات اساسی شناور ۳۰۰۰ تنی اهورا به دست صنعت گران زبده و کارآمد صنایع دریایی شهید موسوی خرمشهر وابسته به سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع ، این صنعت موفق شد ضمن رقابت با شرکت های هلندی، هندی و اماراتی ، زمینه اشتغال زایی ، رونق اقتصادی و جلوگیری از خروج ارز را در سال اقتصاد مقاومتی فراهم کند.

 

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع؛ شناور اهورا به طول ۸۰ متر ، عرض ۱۰ متر ، ارتفاع ۵ متر و آبخور بیش از ۲ متر یکی از بزرگترین شناورهای منطقه است که ظرف مدت ۶ ماه و با صرف ۳۵۰۰ نفر ساعت از سوی متخصصان صنایع دریایی وزارت دفاع تعمیر اساسی و به مالک آن تحویل گردید.
این گزارش می افزود: صنایع دریایی شهید موسوی خرمشهر آمادگی  ارائه خدمات به شناورهای با وزن ۸۰۰۰ تن را دارد و در تعمیرات خود از مواد و تجهیزات کاملاً ایرانی با رده بندی و تأییدیه کلاس جهانی استفاده می کند.

 

تماس:
آدرس دفتر مرکزی: تهران، خ خرمشهر، روبروی بیمه البرز، پ ۱۶۴
شماره تماس دفتر: ۰۲۱۸۸۵۲۳۷۰۶
شماره فکس: ۰۲۱۸۸۵۲۳۷۰۷

 

آدرس کارگاه: کارگاه خوزستان‌، خرمشهر، کوت شیخ، جنب کلانتری ۱۳
شماره تماس دفتر: ۰۶۳۲۴۲۳۴۸۵۷
۴ ۱ رأی
Article Rating
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 Comments
بازخوردها
مشاهده همه دیدگاهها