Taking too long? Close loading screen.
به وبسایت مرکز تخصصی طب کار ایمن طب اروند خوش آمدید

معاینات سلامت رانندگان

معاینات سلامت رانندگان

سلامت روحی و جسمی رانندگان بخش کالا و مسافر از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که در جلوگیری از بروز سوانح و کاهش تلفات نقش بسزایی دارد. در مراکز طب کار همه آزمایش های تشخیص طبی، معاینات بالینی، تست قند خون، بینایی سنجی ، شنوایی سنجی و روانشناسی ویژه رانندگان حمل و نقل جاده ای انجام می پذیرد. با توجه به اهمیت موضوع اطمینان از سلامت شغلی رانندگان حرفه ای در کاهش حوادث جاده ای و علاوه بر آن، افزایش بهره وری فعالیت در حرفه رانندگی، داشتن سلامت جسمانی و بنابراین دریافت کارت سلامت برای رانندگان الزامی است.

 

آزمایش های غربالگری همواره برای همه اقشار جامعه و برای شناسایی و تشخیص بیماری ها توصیه می شود که انجام معاینات غربالگری و آزمایش های پزشکی علی الخصوص در قشر راننده موجب شناسایی بیماری ها قبل از ابتلای فرد به عوارض آن بیماری می شود.

 

مرکز تخصصی طب کار ایمن طب اروند موفق به دریافت مجوز صدور کارت سلامت رانندگان درون و برون شهری از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خوزستان گردیده است و یکی از مراکز مجاز جهت انجام معاینات و صدور کارت سلامت رانندگان میباشد.

 

آزمایش های صدور کارت سلامت به دو دسته برای رانندگان تقسیم می شود که برای افراد زیر چهل سال معاینات بینایی سنجی، شنوایی سنجی، تست روان شناسی، تست خواب، معاینه پزشک و نمونه گیری خون برای صدور کارت سلامت راننده در نظر گرفته شده است و برای افراد بالای چهل سال علاوه بر آزمایش های مذکور اخذ نوار قلب هم صورت می پذیرد.

 

اگر اعتبار کارت سلامت رانندگان تمام شده باشد، کارت هوشمند رانندگان هم غیر فعال میشود. رانندگان میبایست به منظور فعال شدن کارت هوشمند، به تمدید اعتبار کارت سلامت خود اقدام نمایند تا پس از صدور کارت سلامت، کارت هوشمند رانندگان بطور اتوماتیک فعال خواهد شد.
۰ ۰ رأی
Article Rating
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 Comments
بازخوردها
مشاهده همه دیدگاهها